Топло добредојде! Градоначалник на општина Берово Звонко Пекевски...

 

Етно Плоштад Фестивал

Берово најавува одлична забава за време на Етно Плоштад Фестивалот

Напишано од Administrator
10
Авг
2016
ПДФПечатиЕ-маил

Источниот регион е во очекување на еден од најдобрите културни настани кој се случува летниот период.

Прочитај повеќе: Берово најавува одлична забава за време на Етно Плоштад Фестивалот
 

Општина Берово ги анимира угостителите за Етно Плоштад Фестивалот

Напишано од Administrator
04
Авг
2016
ПДФПечатиЕ-маил

Општина Берово ги започна активностите за организирање на најголемиот културен настан кој се организира на територија на општина Берово, Етно Плоштад Фестивал 2016.

Прочитај повеќе: Општина Берово ги анимира угостителите за Етно Плоштад Фестивалот
 

Покана за саемот на традиционални производи “Малешевијата на дланка“ 2016

Напишано од Administrator
04
Авг
2016
ПДФПечатиЕ-маил

Почитувани,

Чест и задоволство ни е да Ве известиме дека оваа година на 26 до 28 август под покровителство на Општина Берово ќе се одржи:

Етно Плоштад Фестивал

Реномиран музички фестивал и саем за зачувување на културното наследство. Концертната фестивалска програма ќе биде во два дена на која ќе настапат балканската музичка звезда Северина, Фолтин, Нокаут, Влатко лозановски, Горан Алачки и многу други.

LAST_UPDATED2
Прочитај повеќе: Покана за саемот на традиционални производи “Малешевијата на дланка“ 2016
   

Етно плоштад фестивал 2015 - Програма

Напишано од Administrator
20
Авг
2015
ПДФПечатиЕ-маил

27 Август

12:00 ч - Плоштад „Димитар Беровски“

Свечено отварање на фестивалот од страна на градоначалникот Драги Наџински

12.30 ч - Настап на КУД „ Димитар Беровски“.

Посета на саем “Малешевијата на дланка“

20:00 ч - Уска Кан

LAST_UPDATED2
Прочитај повеќе: Етно плоштад фестивал 2015 - Програма
 

Етно Плоштад Фестивал во Берово - Фестивал кој не треба да го пропуштите

Напишано од Administrator
03
Фев
2010
ПДФПечатиЕ-маил

Во пресрет на големиот христијански празник „Успение на Пресвета Богородица“ - Голема Богородица (28ми Август), Берово секоја година во последниот викенд од месец Август е жариште на културниот бран кој ги обедини сите кои уживаат во мелоритмот на етно музиката вклопени во еден од најголемите фестивали на отворено во Македонија и пошироко - Етно Плоштад Фестивал.

LAST_UPDATED2
Прочитај повеќе: Етно Плоштад Фестивал во Берово - Фестивал кој не треба да го пропуштите
   

Органи во состав на ЕЛС Општина Берово

 

Буџет на Општина Берово 2018

 

 

Анализа на состојбите во социјалната заштита и социјалното вклучување на локално нивоПолитичко акциона и правна рамка за човекови права Како локалниот развој да има влијание на ситеУПАТСТВО ЗА ДОБИВАЊЕ НА ОДОБРЕНИЕ ЗА ГРАДЕЊЕ ЗА ОБЈЕКТИ КОИ ВО  РАМКИ НА ИПАРД ПРОГРАМАТА СЕ ГРАДАТ НА ГРАДЕЖНО  ЗЕМЈИШТЕ ЗА КОЕ Е ДОНЕСЕНА УРБАНИСТИЧКО-ПЛАНСКА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Стратегии